Αποστολέας Θέμα: Καταλύτης  (Αναγνώστηκε 188 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenicodiver

• ΑΤΤΙΚΗΣ
  • Μελος
  • **
  • Ονομα: Κυριάκος
  • Μοντέλο: Pro Ceed SC2 Plus
  • Περιοχή: Μαρούσι
Καταλύτης
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2016, 11:10:31 μμ »
Διάβασα στο shoutbox το κάτωθι μήνυμα:

"Kapnismenosk7 [17|Αύγ 08:56 μμ]:   Κύριοι καλησπερα σας.....εχω ενα σουμα 1500 και σημερα σκευτικα να ξυλωσω τον καταλύτη για να παρει ανασα το αμαξι τι γνωμη έχετε ;;;;;;"

Πραγματικά τώρα, πρέπει να βγάλουμε εμείς τον καρκίνο για να "πάρει ανάσα" το αμάξι του καθενός? Δώστο το γ@μ%δι και πάρε ένα άλλο πιο δυνατό ρε φίλε αν είσαι τόσο γρήγορος και σταμάτα να παίζεις με την ζωή μας...

Αποσυνδεδεμένος nemo23

• Μελος
  • **
  • Ονομα: Bill Ks
  • Μοντέλο: Sportage
  • Περιοχή: Patra
Απ: Καταλύτης
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 12:15:32 πμ »
άντε και το έβγαλε... στο ριμαδοκτέο θα το περάσουνε...;

Διάβασα στο shoutbox το κάτωθι μήνυμα:

"Kapnismenosk7 [17|Αύγ 08:56 μμ]:   Κύριοι καλησπερα σας.....εχω ενα σουμα 1500 και σημερα σκευτικα να ξυλωσω τον καταλύτη για να παρει ανασα το αμαξι τι γνωμη έχετε ;;;;;;"

Πραγματικά τώρα, πρέπει να βγάλουμε εμείς τον καρκίνο για να "πάρει ανάσα" το αμάξι του καθενός? Δώστο το γ@μ%δι και πάρε ένα άλλο πιο δυνατό ρε φίλε αν είσαι τόσο γρήγορος και σταμάτα να παίζεις με την ζωή μας...

agree  banghead banghead

Αποσυνδεδεμένος GiorgosGatz

• Junior Admin
  • Εμπειρο Μέλος
  • Ονομα: Γιώργος
  • Περιοχή: Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 02:43:46 μμ »
Για κάποιο λόγο δεν βλέπω το shoutbox. Άσχετο.

Κυριάκο έχεις απόλυτο δίκαιο που εκνευρίζεσαι...μαζί σου και εγώ.
Αν θέλει θα το κάνει, το κακό για μένα είναι οτι υπάρχει εξατμισάς που θα το κάνει θα κάνει και θα πάρει και λεφτά, και άντε σου λέω οτι ο εξατμισάς είναι ανεγκέφαλος και θα το κάνει, είμαι σίγουρος πως αυτό το αυτοκίνητο θα βρίσκει τον τρόπο να περνάει και ΚΤΕΟ μιλημένος, και σε πιθανό έλεγχο τροχαίας θα είναι όλα "καλά".

Δεν φταίει αυτός και δεν είναι μόνο αυτός. Είναι πόσοι άλλοι που κυκλοφορούν με κατεστραμένους καταλύτες άλλοι πόσοι που καίνε λάδι.

Προσωπικά με ενοχλεί περισσότερο να βλέπω αστικά λεωφορεία και τα ταξί που κυκλόφορουν ασταμάτητα μέσα στην πόλη και η μαυρίλα που βγάζουν είναι τρομακτική.

Φίλος μου δούλευε σε μεγάλη εταιρία ταξί της Θεσσαλονίκης. Η εταιρία είχε περίπου 40 ταξί. Το αυτοκίνητο που οδηγούσε ο φίλος μου είχε το κακό του το χάλι, το ξέρεις ότι πέρασε κανονικά ΚΤΕΟ με λίγα λεφτα παραπάνω, τα λάστιχα που είχε πάνω ήταν του 2004 μόνο αυτό.

Ξέρω, έχω ξεφύγει εντελώς, αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι στην Ελλάδα βρισκόμαστε, αν δεν αποκτήσουμε όλοι παιδεία δεν θα αλλάξει τίποτα. Αν το κράτος ΚΤΕΟ και τροχαία δεν αρχίσει να κυνηγάει όλα αυτά τα οχήματα δεν θα δούμε προκοπή.

Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

Δεν υπάρχει περίπτωση κάποιο μέλος εντός του φόρουμ να ενθαρρύνει κάποιον άλλον να κάνει μια τέτοια βλαβερή μετατροπή στο αυτοκίνητο του. Αυτό μπορώ να στο πω με σιγουριά και νομίζω πως όλοι θα συμφωνήσουν. Στο κάτω κάτω υπάρχουν και άλλοι τρόποι να πάρει ανάσα το αυτοκίνητο, αγωνιστικός καταλύτης, φίλτρο κλπ.
Όταν ένα άτομο πάσχει από μια πλάνη τότε αυτό ονομάζεται τρέλα, όταν πολλά άτομα πάσχουν από την ίδια πλάνη τότε αυτό ονομάζεται ... θρησκεία!!!

Αποσυνδεδεμένος 4X4TRELA

• Καθημερινό Μέλος
  • Ονομα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  • Μοντέλο: KIA SORENTO 3.5AUTO EX LPG 2005
  • Περιοχή: AΡΓΟΛΙΔΑ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 03:36:58 μμ »
Γιώργο καλά τα λες μαζί σου αλλά ειμαστε λίγοι....,  και εγώ πήγα τον Αυγούστου και πέρασα και για κάρτα καυσαερίων,έχω βαρεθεί να είμαι το κορόιδο? αυτά τα τόσες χιλιάδες αυτοκίνητα χωρίς να έχουνε περάσει καθόλου το περίφημο ΚΤΕΟ και θα πέφτανε τα πρόστιμα που είναι  την τύχη μου hammer

Αποσυνδεδεμένος KIA_CLUB

• ΙΔΡΥΤΗΣ
  • Εμπειρο Μέλος
  • Το Club δεν ειναι μονο τα ΚΙΑ αλλα οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    • http://www.gkc.gr
  • Ονομα: Νικος Χειλαρης
  • Μοντέλο: KIA SORENTO 2.4 EX ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ
  • Περιοχή: Νεο Ηρακλειο Αττικης
  • Απ: Καταλύτης
    « Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 04:59:24 μμ »
    Πουθενα που να ειναι...αλλο ενα εισπρακτικό μετρο!!

* Permissions

• You can't post new topics.
    • You can't post replies.
    • You can't post attachments.
    • You can't modify your posts.

Twittear