Αποστολέας Θέμα: Νέος κάτοχος CEED  (Αναγνώστηκε 40 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikosdms

• Νεο Μελος
  • *
  • Ονομα: Νικος
  • Μοντέλο: Kia ceed 1.4.140hp 7dct GT Line
  • Περιοχή: Αθηνα
Νέος κάτοχος CEED
« στις: Μάρτιος 12, 2019, 10:42:55 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Ήρθε και εμένα η ώρα να σας συστηθώ και να ζητήσω τη βοήθεια σας.
Είμαι από την Παρασκευή κάτοχος ενός KIA CEED 1.4 140HP 7DCT GT-LINE. Εντυπώσεις μετά από 300 χιλιόμετρα είναι παραπάνω από θετικές. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό τιμόνι και ανάρτηση, άριστα φρένα, πολύ καλό κιβώτιο διπλού συμπλέκτη, κινητήρας με πολύ καλή ροπή (αν και αστρωτος ακόμα) και τέλος εξαιρετική οδική συμπεριφορά (ας είναι καλά οι πολλαπλοί σύνδεσμοι). Βέβαια πρέπει να αναφέρω ότι στον δρόμο νοιώθω λίγο μοναξιά, αλλά από την άλλη ας είναι καλά τα φανάρια που αρχίζουν οι ερωτήσεις από τους δίπλα οδηγούς, πόσο το πήρες τι κινητήρα έχει και άλλα σχετικά. Τώρα ερχόμαστε και στα ποιο πρακτικά και στο σημείο που θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Το αυτοκίνητο παραγγέλθηκε με κάποιον επιπλέον εξοπλισμό και ένα από τα έξτρα είναι η οθόνη των 8 ιντσών με το εργοστασιακό GPS το οποίο ανακάλυψα χθες ότι δεν υποστηρίζει την ώρα της πλοήγησης ελληνικά. Αρχίζω λοιπόν να ψάχνω τις γλώσσες και ανακαλύπτω ότι από τις 10 περίπου γλώσσες που μου βγάζει απουσιάζουν τα ελληνικά. Σήμερα λοιπόν το πρωί βρίσκομαι στο συνεργείο του τσαπαλου και στη συζήτηση με τον υπεύθυνο του συνεργείου μου αναφέρει ότι τα ΚΙΑ που έρχονται Ελλάδα με εργοστασιακή πλοήγηση δεν έχουν ελληνικά και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με τα κεντρικά για να δω τι μπορεί να γίνει και εδώ είναι πού θέλω την βοήθεια σας για τα βήματα που πρέπει να κάνω με τα κεντρικά. Αν κάποιος από εσάς είχε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση αν μπορεί ας το αναφέρει. Τελειώνοντας ζήτω συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και περιμένω απαντήσεις για το τι να κάνω και παρόλο το πρόβλημα αυτό παραμένει η πάρα πολύ καλή εντύπωση για το αυτοκίνητο που το θεωρώ ένα από τα καλύτερα στην κατηγορία του. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος kostasgas80

• Καθημερινό Μέλος
    • ΕΥΒΟΪΚΟ ΤΟΠΙΟ
  • Ονομα: Κώστας
  • Μοντέλο: Pro_ceed 1.6
  • Περιοχή: ΠΑΛΛΗΝΗ
Απ: Νέος κάτοχος CEED
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 13, 2019, 09:01:45 πμ »
Εγω δεν εχω προβλημα να μου τα λεει και στα κινεζικα.θα υπαρχει παντως καποια αναβαθμιση λογισμικου στο μελλον,δε μπορει.αν οχι ειναι για κλωτσιες.για αλλη μια φορα. 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

* Permissions

• You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.

Twittear