Αποστολέας Θέμα: ΚΙΑ STONIC  (Αναγνώστηκε 123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kraftf

• Νεο Μελος
  • *
  • Ονομα: Κύρος
  • Μοντέλο: Kia Stonic 1.0 TGDI PREMIUM
  • Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΚΙΑ STONIC
« στις: Αύγουστος 27, 2019, 03:06:17 πμ »
επικολώ link απο post που έκανα στη στήλη καλως όρισμα που συμπεριλαμβανει mini review και καποια άλλα θέματα.
Ελπίζω να δούμε περισσοτερα posts στην κατηγορία του STONIC από τους χρήστες αυτού!

http://gkc.gr/smf/index.php?topic=21692.0

Αποσυνδεδεμένος Stelios....

• Junior Admin
  • Εμπειρο Μέλος
  • Ονομα: Stelios
  • Περιοχή: Παιανια Αττικης
Απ: ΚΙΑ STONIC
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 29, 2019, 12:09:24 πμ »
Παντα με τα νεα μοντελα η αρχη στο φορουμ ειναι λιγο δυσκολη...καποτε ηταν και με το ceed αλλα τοτε η αγορα ηταν αλλιως και πουλησε πολυ...

Υπαρχουν 2-3 ατομα με stonic αλλα δεν γραφουν γιατι δεν υπαρχει περιεχομενο και δεν υπαρχουν και προβληματα(ευτυχως)...

Νεες ενοτητες για αξεσουαρ,diy,θεματακια,εγγυηση και οτι αλλο απασχολει σιγουρα θα δωσει τροφη για κουβεντα

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dimitris82

• Νεο Μελος
  • *
  • Ονομα: Dimitris
  • Μοντέλο: Stonic
  • Περιοχή: Θεσσαλονικη
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2019, 06:03:34 μμ »
Καλησπερα, εχω το STONIC 1.4 ex uptown.
Το πηρα τελη Φεβρουαριου και εως και σημερα εχω περιπου 7000+ χλμ. Το θεμα που ειχα (αλλα δεν ηταν προβλημα τελικα) ειναι το λαμπακι του idle stop αναψε πορτοκαλι ενω επρεπε να αναβει πρασινο. Πηγα στην Autopoint Θεσσαλονικης (ανατολικα) το ειδαμε και τελικα ειχε χαμηλη μπαταρια. Την φορτισαμε και ολα ενταξει. Οποτε λογικο επειδη εχει μεγαλη μπαταρια λογω του συστηματος αυτου θελει να διανυσει μεγαλυτερη αποσταση για να φορτισει ξανα σε σχεση με ενα αυτοκινητο που δεν εχει.
Αρα, οποιος το εχει, καντε μεγαλες διαδρομες!

Συνδεδεμένος george76

• Μελος
  • **
  • Ονομα: Γιωργος
  • Μοντέλο: Rio 1.4 crdi Upgrade
  • Περιοχή: Θεσσαλονικη
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 11, 2019, 07:37:15 πμ »
Καλησπερα, εχω το STONIC 1.4 ex uptown.
Το πηρα τελη Φεβρουαριου και εως και σημερα εχω περιπου 7000+ χλμ. Το θεμα που ειχα (αλλα δεν ηταν προβλημα τελικα) ειναι το λαμπακι του idle stop αναψε πορτοκαλι ενω επρεπε να αναβει πρασινο. Πηγα στην Autopoint Θεσσαλονικης (ανατολικα) το ειδαμε και τελικα ειχε χαμηλη μπαταρια. Την φορτισαμε και ολα ενταξει. Οποτε λογικο επειδη εχει μεγαλη μπαταρια λογω του συστηματος αυτου θελει να διανυσει μεγαλυτερη αποσταση για να φορτισει ξανα σε σχεση με ενα αυτοκινητο που δεν εχει.
Αρα, οποιος το εχει, καντε μεγαλες διαδρομες!
Χαμηλη μπαταρια σε 6 μηνων αυτοκινητο μαλλον κατι αλλο παιζει..εχω το rio 4,5 χρονια και ποτε δεν μου αναψε πορτοκαλι λαμπακι στο start stop..και κινουμε αρκετα στο κεντρο..επισης αυτο με την φορτιση σου το ειπαν στη βελμαρ;

Αποσυνδεδεμένος sferatos

• Νεο Μελος
  • *
  • Μοντέλο: Stonic 1.0 T-GDI 120PS EX Premium
  • Περιοχή: Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 15, 2019, 01:00:59 μμ »
Βασικά δεν ξέρω αν παίζει το start-stop του stonic με τον ίδιο τρόπο όπως του rio που έχεις 4,5 χρονών. Από την άλλη, στο stonic το πορτοκαλί λαμπάκι ανάβει όταν είναι ενεργοποιημένο το start-stop κ ο κινητήρας δεν σβήνει επίτηδες για να καλύψει κάποιες ανάγκες σε ρεύμα (ακόμα κ φόρτιση της μπαταρίας αν χρειαζεται). Συμβαίνει που και που. δεν ειναι πρόβλημα.

* Permissions

• You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.

Twittear